סיפורו של סתת האבן – אגדה סינית

היה היה פעם סתת אבן, שלא היה מרוצה מעצמו וממעמדו בחיים.

יום אחד, הוא חלף על פני ביתו של סוחר עשיר, ודרך השער הפתוח, ראה חפצים משובחים רבים ואורחים חשובים. "כמה כוח ועוצמה בטח יש לסוחר!" חשב הסתת. הוא הפך להיות מאוד קנאי, וקיווה שהוא עצמו יוכל להיות כמו הסוחר. אז הוא כבר לא יצטרך לחיות את חייו של סתת אבן בלבד.

להפתעתו הרבה, הוא לפתע הפך לסוחר, ונהנה ממותרות וכוח יותר ממה שהוא אי פעם חלם עליו וקינא בו. פתאום עבר במקום פקיד גבוה, נישא באפיריון, מלווה בחיילים שמכים בגונגים. כל אחד, לא משנה כמה עשיר, היה צריך להשתחוות ארצה בפני התהלוכה.

"כמה כוח ועוצמה יש לפקיד הגבוה!" הוא חשב. "הלוואי שהייתי יכול להיות פקיד גבוה!"

ואז הוא הפך לפקיד הגבוה, נישא לכל מקום באפיריון הרקום שלו, חשש ושנא את האנשים בכל רחבי הארץ, שנאלצו להשתחוות לפניו כשהוא עבר. זה היה יום קיץ חם, הפקיד הגבוה חש מאוד לא נוח בכסא האפיריון הדביק. הוא הביט מעלה אל השמש. היא זרחה בגאווה בשמים, לא מושפעת מנוכחותו. "כמה כוח ועוצמה יש לשמש!" הוא חשב. "הלוואי שיכולתי להיות שמש!"

ואז הוא הפך להיות השמש, זורח בעוז על כולם, חורך את השדות, מקולל על ידי חקלאים ופועלים. לפתע, ענן שחור ענק עבר בינו ובין כדור הארץ, כך שהאור שלו כבר לא יכול היה לזרוח על כל מה שמתחת. "כמה כוח ועוצמה יש לענן הסערה!" הוא חשב. "הלוואי שיכולתי להיות ענן!"

ואז הוא הפך לענן, מציף את השדות והכפרים. עד מהרה הוא גילה שהוא נדחף על ידי כוח גדול, והבין שזו הייתה הרוח. "כמה כוח ועוצמה יש לרוח!" הוא חשב. "הלוואי שיכולתי להיות רוח!"

ואז הוא הפך לרוח, העיף רעפים מגגות הבתים, עקר עצים, הותיר שנאה ופחד מפניו מתחתיו. אבל אחרי זמן מה, הוא נתקל במשהו שלא זז, עם כל העוצמה שנשב נגדו. זו היתה אבן ענקית, המתנשאת לגובה. "כמה כוח ועוצמה יש באבן!" הוא חשב. "הלוואי שהייתי יכול להיות אבן!"

ואז הוא הפך לאבן, החזקה יותר מכל דבר אחר עליי אדמות. אבל כשהוא עמד שם, הוא שמע את קולו של פטיש ההולם אזמל לתוך הסלע המוצק, וחש שהוא משתנה. "מה יכול להיות יותר חזק ממני, האבן?" הוא חשב. הוא הביט למטה וראה הרחק מתחתיו את דמותו של סתת האבן.

אני מאחלת לכם, שתמיד תהיו מרוצים ממי ומה שאתם. זהו האושר האמיתי.

פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s