מה הסיפור של הבית שלך?

שרית הייתה ילדה יפה. אני זוכרת עוד כשהיינו בבית הספר היסודי, איך הסתכלתי עליה בקנאה. על שערה הארוך והחלק, על עיניה הירוקות, על החיוך שלה. היא תמיד הייתה מוקפת בחברים ואפילו בלימודים הצטיינה.

למדנו באותה כיתה, אבל מעולם לא דיברתי איתה. כלומר, לא ממש. היא נראתה לי כמו נסיכה שחיה בעולם קסום ומושלם ומי אני שאכנס לתוך העולם הזה? אז רק הסתכלתי מרחוק. בדמיון של ילדה בגיל בית ספר יסודי, היה לי ברור שכשנגדל, שרית תתחתן עם נסיך עשיר ותחיה חיים של אושר ועושר.

לפני זמן מה, פגשתי אותה בסניף הדואר השכונתי. עדיין יפה כמו אז. כמעט. משהו היה שונה, אבל לא הצלחתי להבין מה בדיוק. בעוד אנו ממתינות בתור, גלגלנו שיחה קלילה של "מה נשמע" ו"מה קורה איתך היום". סיפרתי לה שאני יועצת פנג שואי ובבת אחת נדלקו עיניה.

"את חייבת לבוא ולבדוק את הבית שלי", היא התעקשה.

הסכמתי, כמובן. עבורי זו הייתה הזדמנות נהדרת לגלות מה הסוף של סיפור הנסיכה שדמיינתי בילדותי. בדרכי הביתה ניסיתי לדמיין איך ייראה הבית שלה ורק תמונה שלקוחה מעולם האגדות עלתה במוחי. חייכתי לעצמי וחיכיתי לפגישה שלנו בקוצר רוח.

לאחר מספר ימים, הלכתי לבית של שרית.

לא התאכזבתי. הבית נראה יפה בדיוק כמוה. מעוצב בקו עכשווי ובטוב טעם.

שרית עשתה לי סיור בכל חלקי הבית ולבסוף התיישבנו לנו לשיחה בפינה קטנה מול הגינה.

"יש לך בית מאוד יפה ומאוד נעים", החמאתי לה.

"תודה", היא חייכה. "אבל את יודעת שלא מסתכלים בקנקן אלא במה שיש בו. זו גם הסיבה שבגללה הזמנתי אותך אלי", שרית לגמה מהקפה שלה והסתכלה סביבה בעיניים עצובות. "אני חושבת שיש לבית הזה רוע", היא כמעט לחשה.

הסתכלתי אליה ופתאום הבנתי מה היה שונה בה. היא הייתה כבויה. כאילו מישהו לקח את שמחת החיים שלה והשאיר לה יופי ריק מתוכן.

הגיע הזמן לפעול במקצועיות. הנחתי את כוס הקפה שלי והוצאתי את הציוד – מצפן וסרגל.

ערכתי מדידות, שרטטתי קווים וערכתי חישובים. התמונה שהצטיירה לנגד עיני לא הייתה יפה במיוחד.

אמנם הבית יפה לעין, אבל מתחת לפני השטח התחבאו הרבה בעיות במערכות יחסים. יכולתי למצוא במבט ראשון מריבות וויכוחים בין שרית ובעלה ואפילו חשש מסוים מבגידות ובהמשך – פרידה.

תאוריית הארמון שלי התנפצה לנגד עיני.

הסתכלתי על שרית ופתאום היא לא נראתה לי כמו נסיכה, אלא רק כמו אדם במצוקה שמבקש עזרה.

שוחחנו והנחיתי אותה בשאלות עד שהגענו לנושא הכאוב.

התברר שמערכת היחסים בין שרית ובעלה הפכה לעכורה מאוד עם השנים. הם ניסו לשפר את המצב למען שני ילדיהם, אך שום דבר לא הצליח וכרגע הם נמצאים בשלבי גירושין מתקדמים.

"את יכולה לעשות משהו?", שרית כמעט התחננה.

"כמו מה?" שאלתי.

"לא יודעת. לשים איזה תיקון ולהחזיר את הגלגל אחורה".

"לא", נקטתי בגישה הישירה. "לצערי, אני לא קוסמת. פנג שואי הוא מצוין במניעה של בעיות, אבל אחרי שכבר בחרתם את הדרך, פנג שואי יכול רק לעשות אותה קלה יותר. אם תרצי, אוכל לתת לך המלצות ליצירת סביבה תומכת בבית, כך שהגירושין יגמרו מהר יותר ובצורה נעימה, אבל לא אוכל למנוע את הגירושין, אם זה הכיוון שכבר בחרתם בו".

האכזבה נראתה בבירור על פניה.

"אם הייתי פוגשת אותך לפני שנתיים, את חושבת שאפשר היה למנוע את זה?"

"אולי", השבתי. "זה בהחלט היה משפר את מערכת היחסים ביניכם ואולי הייתם מקבלים החלטה אחרת".

בתום שיחה ארוכה ורשימת המלצות שנתתי לה, שרית ואני נפרדנו, לא לפני שאיחלתי לה מכל הלב המשך חיים מאושרים יותר.

כשחזרתי לביתי, שמחתי לראות את בני משפחתי יושבים יחד בסלון ונהנים מפופקורן וסרט קולנוע שהשכירו. חשבתי לעצמי, כמה טוב שסיפור הבית שלנו לא סובב סביב מערכות יחסים, ואז נזכרתי שגם לבית שלנו (כמו לכל בית) יש סיפור. אבל זה כבר סיפור לפעם אחרת….

אז מה הסיפור של הבית שלך? האם הוא סיפור טוב?

אם אתם צריכים ורוצים לשפר את סיפור הבית שלכם, אל תחכו יותר מדי. צרו איתי קשר עוד היום, כל עוד פנג שואי יכול להועיל.

 

 

 

פורסם בקטגוריה Uncategorized | כתיבת תגובה

מהי החזית הנכונה? חזית הדירה או חזית הבניין?

אחת השאלות הבסיסיות ביותר, שעולות בניתוח פנג שואי, היא שאלת כיוון החזית.

קיימת מחלוקת בין יועצים שונים בארץ ובעולם, בנוגע לכיוון החזית שיש להתחשב בה בניתוח פנג שואי של דירה. חלק מהיועצים טוענים שהדירה היא יחידה עצמאית ולכן לדירה בבניין יש חזית משל עצמה. יועצים אלו ייצרו מפת צ'י נפרדת ושונה לכל דירה.

אחרים טוענים שכל הדירות בבניין הן יישות משותפת ולכן חזית הבניין היא גם חזית הדירה. יועצים אלו ייצרו מפת צ'י אחת לבניין והיא תשמש גם כמפת הצ'י של כל הדירות בבניין.

המקרה הבא ישפוך אור על הסוגיה הזו –

 

מדובר בדירה בבניין מגורים בן 4 קומות, כשבכל קומה ישנן 2 דירות בלבד.

הכניסה היחידה לבניין היא מכיוון דרום-מזרח, שם ממוקמת החניה של הבניין. חדרי השינה ממוקמים אף הם בדרום-מזרח. הדירות עצמן פונות כולן לכיוון צפון-מערב, לשם פונה מרפסת גדולה, שם ממוקמים הסלון, המטבח ופינת האוכל. בכיוון זה נמצא גם כביש פעיל למדי.

הנה שרטוט הדירה:

 

שרטוט דירה

כלומר, חזית הבניין פונה לדרום-מזרח, בעוד שחזית הדירות פונה לדרום-מזרח (לפי חלק מהיועצים) או לצפון-מערב (לפי אחרים).

הבניין נבנה ואוכלס במהלך עידן 7 והר החזית הוא 1. לפניכם מפות הצ'י של שתי האפשרויות.

 

אפשרות1:

עידן 7, חזית ל NW1:

(המספרים כתובים בכל שלישיה כך שכוכב המים מימין, כוכב הבסיס באמצע וכוכב ההר משמאל)

…………………דרום

…………942   224   769

מערב……496   678   851….מזרח

…………587   133   315

…………………צפון


אפשרות2:

עידן 7, חזית ל SE1:

…………………דרום

…………249   422   967

מערב……694   876   158….מזרח

…………785   331   513

…………………צפון

 

כפי שניתן לראות, הבדל בין שני הבתים הוא עצום.

באפשרות1, הבית היה מצוין במהלך עידן 7, כיוון שכוכב 7 מים השליט נמצא בחזית ומחוזק על ידי כביש פעיל, בעוד שכוכב 7 הר נמצא בעורף. בעידן 8 צפוי שינוי לרעה, כיוון שכוכב 8 מים השליט כלוא במרכז הבית. שימו לב שמרכז הבית הוא חדר אמבטיה, כלומר, לא ניתן לשחרר את הכוכב הכלוא.

באפשרות2, לעומת זאת, הבית צפוי להיות לא מוצלח במהלך עידן 7, כיוון שכוכב 7 מים השליט נמצא בעורף ונכנס רק דרך חדר שינה, בעוד שכוכב 7 הר נמצא בחזית. תנועת הרכבים בחזית, מחזקת דווקא את כוכב 5 מים הנמצא שם. בעידן 8 לא צפוי שינוי ניכר, כיוון שכוכב 8 מים השליט יכול להיכנס לבית דרך חדר שינה ולכן, ההבדל בין העידנים אינו גדול.

 

כמובן, שישנם עוד דברים רבים שיש לבדוק בבית הזה, אבל כבר ברמה הראשונית הזו ניתן לראות הבדל גדול בין 2 מצבים שונים.

כל שנותר לנו לבדוק הוא מה קרה בדירה הזו במהלך עידן 7 ובמהלך עידן 8.

ובכן, אני יכולה לספר שבמהלך עידן 7 המשפחה שהתגוררה בדירה נהנתה מתקופה מצוינת בחייה. הבריאות הייתה טובה, הזוגיות פרחה, מבחינה כלכלית לא חסר להם דבר, הם גידלו 3 ילדים מוצלחים, בילו יחד, נסעו לטיולים ובסך הכל מצבם היה טוב מאוד.

לעומת זאת, כשהגיע עידן 8, תוך שנה בלבד התהפך הגלגל.

הבעל פגש אישה אחרת ובמשך כמה חודשים ניהל רומן מהצד (4 מים בדלת הכניסה?). כשהדבר התגלה על ידי אשתו, החל תהליך גירושין ארוך ומכוער.

מבחינה כספית, גם הבעל וגם האישה פוטרו מעבודתם והחליפו מספר מקומות עבודה כל כמה חודשים. גם מבחינה בריאותית החלו בעיות לא קלות.

האם סיפור החיים הזה יכול היה לקרות במפה שבאפשרות2? ממש לא סביר.

המקרה הזה הוא רק אחד ממקרים רבים נוספים, המוכיחים את אותה מסקנה סופית – לכל דירה יש חזית משלה, ללא תלות בחזית הבניין בו היא נמצאת.

 

איך ניתחתם את מפת הצ'י של הבית שלכם? האם התייחסתם לחזית של הדירה או לחזית של הבניין?

אם התייחסתם לחזית הבניין, זה הזמן לבדוק את המפה לפי חזית הדירה. סביר שכמה דברים שקורים בחייכם, פתאום יובנו בצורה טובה יותר.

בכל מקרה שבו אתם לא בטוחים, או שמשהו לא עובד נכון בבית, אני לרשותכם. צרו איתי קשר ואשמח לסייע.

 

פורסם בקטגוריה מאמרים | 2 תגובות

שנת הארנבת או שנת הכבשה? מה זה משנה?

כידוע, שנת הכבשה הסינית מתחילה עכשיו וממש התכוונתי לכתוב לכם סיכום או תקציר או תחזית או משהו בנושא הזה. הבעיה נוצרה כשבמסגרת כל מיני פרסומים מקדימים ושיחות שעשיתי בפייסבוק, כל הזמן התבלבלתי וכתבתי שמתחילה שנת הארנבת ולא שנת הכבשה. קצת מביך, אבל בעיקר משעשע. אותי, לפחות 🙂

ואז, התיישבתי לכתוב את הכתבה הזו והתלבטתי עם עצמי איך להתחיל, כששוב צצה לה הארנבת בראשי. ניסיתי לחשוב מדוע היא כל הזמן משתלטת על המחשבות שלי. הרי אין ביניהן שום דמיון. הכבשה היא "טיפוס" אדמה ואש, בעוד שהארנבת הא כולה "עץ". הן מקושרות עם עונות שונות, תכונות שונות… האם שנת הכבשה אינה מספיק חשובה בעיני ואני לא מעניקה לה את המקום הראוי?

"תתאפסי", אמרתי לעצמי. "אנשים מצפים ממך לכתוב להם המלצות לגבי השינויים הקרבים ואיך להיערך לגביהם. יש לך אחריות! את חייבת לכתוב!"

"אבל", עניתי לעצמי, "זה לא באמת יעזור להם. הרי אם אכתוב (כמו במיליון כתבות שמתפרסמות לאחרונה ברשת) שהכבשה היא בעלת אופי נינוח ונעים ולכן השנה תתנהל על מי מנוחות ותאפשר פתרון קונפליקטים בחוכמה ובנועם, זה סתם כללי ולא אומר שום דבר. ואם אכתוב ששנת הכבשה מתאפיינת באנרגיית אדמה שקצת תוקעת את העניינים ולכן צריך להעביר את השליטה אלינו ולנקוט ביוזמה, הם לא באמת יעשו שינוי בחייהם."

"רוב האנשים מחפשים פתרון קסם מהיר", המשכתי בדיון הדמיוני הזה שבמוחי. "זבנג וגמרנו ורצוי משהו פשוט כמו 'לשים מפה אדומה על השולחן ולזכות במיליון דולר או לפחות באביר על הסוס הלבן'. רוב האנשים לא באמת רוצים לעשות שינוי בחייהם ומחפשים טיפים באינטרנט כדי להרגיע את המצפון ולומר ' הנה, ניסינו. לא עבד'. אז בשביל מה לכתוב כתבת-שקר כזו? יש מספיק אחרים שעשו זאת במקומי".

"תפסיקי לקשקש שטויות", אמר הקול בדמיוני. "נכון שרוב האנשים קוראים את הדברים בשביל הכייף, אבל ישנם גם אחרים. מה עם אלו שכותבים לך למייל, מספרים לך שהם מחכים לניוזלטר שלך כל חודש ומודים לך על הכתבות והטיפים שלך? תיזכרי באלו שמזמינים אותך לתת להם ייעוץ ואז ממשיכים לעקוב אחריך ולהתעדכן. תשקיעי בהם!"

"אממממ…. יש בזה משהו", קצת נכנעתי. קשה לי להתווכח עם הלוגיקה של עצמי, ובכלל, אני יודעת להיות דיי משכנעת 🙂 . "אבל מצד   עצמך מתוך מודעות ולא בקבלת השפעות חיצוניות".

"מצוין!", פסקתי. "אז תכתבי על זה!"  וואו. מעייפת זאתי 🙂

אז הנה מה שאני מאמינה בו –

 • לכל אדם ישנו כוח פנימי שמניע אותו, והוא ורק הוא השולט בחייו. הכוח הזה הוא אישי והוא משתנה מאדם לאדם.
 • ההשפעות הסביבתיות יכולות רק לסייע או להקשות את הדרך, אבל בכוחו של אדם להתגבר על המכשולים שבדרכו, אם רק ירצה.
 • אפשר וכדאי להכיר היטב את הכוח המניע הזה, על מנת שנוכל לעשות בחירות מושכלות בדרך. למשל, אם אני יודעת שמה שמניע אותי הוא הצורך בלחץ של זמן, אני אדאג להיות מאוד עסוקה וכך אספיק יותר (סיפור אמיתי, אגב). אם לא אדע מה מניע אותי, ההתנהלות שלי בחיים תהיה זיגזג לא עקבי, עם הרבה אכזבות בדרך.
 • בנוגע לאורחת השנתית, הכבשה, היא מוסיפה לחיינו הרבה אדמה וקצת אש ועץ. אם אני יודעת מה מניע אותי ואיך חלוקת היסודות הללו במפה האישית שלי, אני יודעת איך היא תשפיע עלי, לטוב ולרע.

לסיכום, עזבו אתכם משנת כבשה, שנת ארנבת, או שינויים כאלה ואחרים. הדבר הכי חשוב שעליכם להכיר הוא את עצמכם. גם אם אתם זקוקים נואשות לשינוי בחייכם, וגם אם אתם רוצים מאוד ליישם את השינויים בבית שלכם ובחייכם, עליכם להתחיל קודם כל מעצמכם, כי לרצות ולפעול אלו שתי פעולות שמתחילות בכם.

שתהיה שנה שמחה ומלאה במודעות עצמית! 🙂

עדכון חשוב: אחת הקוראות הוותיקות (תודה לך!) התקשרה אלי במיוחד לאחר קריאת הכתבה הזו, על מנת להפנות את תשומת לבי לעובדה שאנחנו בתקופת נסיגה של כוכב מרקורי. לצערי, אני מבינה מעט מאוד באסטרולוגיה המערבית, אבל מדבריה מתברר שמרקורי הוא כוכב שאחראי על תקשורת וכאשר הוא נמצא בנסיגה, יש "קצרים" בתקשורת, טעויות, אי הבנות וכדומה. בשורה התחתונה, זו לא אני, אלא הוא (האשם), אז אני הרבה יותר רגועה עכשיו 🙂

 

פורסם בקטגוריה Uncategorized | 4 תגובות

מה יהיו ההשפעות האנרגטיות על הבית שלך ב- 2015?

בניגוד לתפישת העולם הקווית של המערב (מסתיימת שנה אחת ומתחילה שנה אחרת), אצל הסינים התפישה היא יותר מחזורית והשנים הם חלק ממעגל בלתי פוסק שסובב ומשתנה בכל רגע נתון. במסגרת אותה מחזוריות, ישנה תחלופה אנרגטית בין אזורי הבית, כך שאנרגיה ששהתה במהלך שנת 2014 באזור מסוים, נודדת לאזור אחר וכתוצאה מכך משתנות ההשפעות על חיינו.

לפני שאפרט מהן ההשפעות הצפויות בשנה הקרובה, הנה שתי תזכורות חשובות:

 1. בבית קיימות 9 אנרגיות שונות, שמשפיעות על חיינו בנושאי כסף, קריירה, זוגיות, חברים, לימודים, בריאות ועוד. האנרגיות מגיעות בכמה רבדים – אנרגיות קבועות, אנרגיות שנתיות, חודשיות…… האנרגיות השנתיות מצטרפות לאנרגיות הקבועות של הבית והצירוף שלהן הוא זה שיוצר את עוצמת ההשפעה. בכתבה זו אני מתייחסת רק לאנרגיות השנתיות.
 2. לקוחות שלי שעברו מיפוי אנרגטי של הבית ומיקמו את כל התיקונים שביקשתי, יכולים להיות רגועים. כשהבית מאוזן, אז כל האנרגיות מטופלות. גם השנתיות. תעברו על הדוח שלי ותוודאו שעשיתם את כל התיקונים עליהם המלצתי.

בואו נתחיל. מה יהיו ההשפעות האנרגטיות על הבית שלך ב- 2015?

אזור צפון

אל האזור הזה נודדת אנרגיית השפע ומביאה איתה הזדמנויות בעיקר בתחום הקריירה והכסף, אך היא גם מעניקה תחושה של שלווה ורוגע. אם באזור הזה של הבית יש לכם חדר עבודה, אז הביטוי יהיה במישור של עבודה. אם זהו חדר השינה שלכם, אז סביר שלא מדובר בכסף אלא בתחושה נינוחה וטובה שתשפיע לחיוב על הזוגיות שלכם ועל החיים באופן כללי. כך או כך, מומלץ להשתמש באזור הצפוני של הבית כמה שיותר. לשהות בו ולהפעיל אותו כמה שיותר.

אזור מערב

אנרגיה שלילית במיוחד מגיעה לאזור הזה ומביאה איתה חוסר מזל, תחושה קשה, בעיות בריאות, בעיות כספיות ועוד. אם זהו חדר השינה, אז האנרגיה הזו תהפוך אתכם לאנשים קשים ולא נעימים לסביבה. בתגובה, תגלו שאתם מושכים אליכם מגוון של צרות וקשיים. אם זהו המטבח, אז סביר שתבשילים לא יצליחו כל כך או שתגלו שפתאום לא בא לכם לבשל כל כך. חשוב להיזהר מתאונות! לא משנה איזה חדר יש באזור הזה של הבית, רצוי להתרחק ממנו ולהשתמש בו כמה שפחות. בנוסף, הרחיקו מהחדר כל פריט בעל צבעי אדום/כתום בולטים. צבעים אלו מחזקים עוד יותר את האנרגיה השלילית הזו.

אזור דרום

האנרגיה השנתית האורחת כאן היא אנרגיה סבירה שמתמקדת ביכולת ביטוי ובריכוז. זו אנרגיה מצוינת ללימודים (ומסיבה אחרת גם לירידה במשקל 🙂 ) ולכן יהיה טוב אם האזור הזה מאוכלס על ידי חדר שינה של אדם שלומד, או אדם שזקוק לריכוז ומיקוד בחייו. גם מבחינה בריאותית זו אנרגיה טובה, במיוחד לחולי סוכרת ולסובלים מעודף משקל. אתם מוזמנים ליהנות מהאנרגיה הזו על ידי שהייה מרובה באזור הדרומי של הבית.

אזור מזרח

גם לאזור הזה מגיעה אנרגיה שמסייעת לריכוז, אם כי במקרה זה מדובר באנרגיה שמעודדת התבודדות והתכנסות פנימה לחשיבה עמוקה. זו אנרגיה מצוינת ללימודים ולריכוז שדרוש לעבודה חשיבתית מאומצת. מצד שני, זו אנרגיה שלא עושה טוב לזוגיות, ולכן, אם היא בחדר השינה שלכם, קחו בחשבון שצפוי נתק מסוים ביניכם השנה. הפתרון טמון בפעילויות מחוץ לבית. קחו יוזמה ותקבעו דייט באופן קבוע על מנת להתגבר על המכשול הזה.

אזור צפון-מזרח

כמו האנרגיה של המזרח, גם כאן מופיעה אנרגיה דומה, שעיקר השפעתה הוא בתחום הקריירה. זו אנרגיה מצוינת למנהלים, לבעלי עסקים ולאנשים שעבודתם קשורה לניהול ולמשמעת. אנשי היי-טק, אנשי צבא ומשטרה וגם רואי חשבון ייהנו מהאנרגיה הזו השנה, כך שאם זהו חדר העבודה שלכם, זה מצוין. אם זה חדר השינה – קצת פחות טוב, אבל עדיין לא רע. אם זו דלת הכניסה לבית שלכם, המצב דורש תשומת לב מיוחדת, כי "משמעת" יכולה לבוא לידי ביטוי גם בנושאים משפטיים או בהסתבכות מול הרשויות. על מנת למתן את ההשפעה הזו, הציבו בכניסה לבית חפץ בולט בעל צבע שחור או כחול כהה מאוד.

אזור צפון-מערב

לאחר כל המשמעת והסדר והנוקשות, מגיע אזור האומנות, האסתטיקה והיופי. האנרגיה שמגיעה לצפון-מערב עוסקת בדיוק בנושאים האלו, וגם ברומנטיקה. זו אנרגיה מצוינת ונעימה מאוד כשהיא בחדר שינה או בחדר עבודה, במיוחד אם אתם עוסקים בתחום שקשור לעיצוב או לאומנות כלשהי. רווקים ומחפשים אהבה? אם אתם יכולים לישון באזור הזה, זה יהיה מעולה! אם לא, לפחות נסו לשהות בו זמן רב ככל הניתן במשך היום. ומילת אזהרה לנשואים שביניכם – נוכחות האנרגיה הזו בחדר השינה שלכם יכולה להוביל לאהבה מתפרצת ביניכם, אך גם לרומנים סוערים מחוץ לנישואין.

אזור דרום-מזרח

אנרגיה שעניינה בריאות וחולי מגיעה לאזור זה. השפעתה המרבית תהיה אם מדובר בחדר שינה או בכניסה לבית, אבל היא לא מציאה גדולה גם בחדרים אחרים בבית, ולכן ההמלצה הכללית היא להימנע משהייה מרובה באזור הדרום-מזרחי של הבית. ההמלצה הזו חשובה במיוחד לאנשים שכבר סובלים מבעיות בריאות, ובמיוחד בעיות כמו השמנה, סוכרת, כולסטרול או בעיות במערכת העיכול בכלל. מעבר להימנעות משהייה באזור, אני ממליצה להרחיק מהמקום כל פריט בעל צבעי אדום/כתום בולטים. צבעים אלו מחזקים עוד יותר את האנרגיה הזו וזה כמובן לא רצוי.

אזור דרום-מערב

לאזור זה מגיעה אנרגיה נהדרת שעניינה חברים, שמחה, אופטימיות, צחוק ואפילו כסף. היחידים שעלולים לא ליהנות ממנה הם אנשים שסובלים ממחלות לב או בעיות עיניים. כל היתר – תיהנו! על מנת להפיק מהאנרגיה הזו את המקסימום, יש לשהות במחיצתה כמה שיותר, אז אולי תזמינו כמה חברים ותעשו מיני-מסיבה באזור הדרום-מערבי של הבית? 🙂

עד כאן פירוט האזורים וההשפעות על הבית שלכם לשנת 2015. תזכרו שההשפעות האלו מצטרפות למצב האנרגטי הקבוע של הבית (לטוב או לרע), כך שאם הבית שלכם עבר מיפוי והוא מאוזן, אז כל הנאמר למעלה הוא בגדר "השכלה כללית" ותשומת לב לניואנסים קטנים.

אם הבית שלכם עדיין לא עבר מיפוי ויש בו אזור בעייתי השנה (חדר שינה במערב, למשל, או דלת כניסה בדרום-מזרח), צרו איתי קשר ואשמח לסייע לכם בתיקונים פרטניים לבית שלכם.

שתהיה שנה מוצלחת ומלאה במזל טוב!

פורסם בקטגוריה Uncategorized | כתיבת תגובה

הכן ביתך לחורף – טיפים של פנג שואי

החורף הוא תקופה של הסתגרות פנימה, של רצון להתבודד מתחת לשמיכה חמה בבית מוגף חלונות ותריסים, של ספל מרק מהביל או כוס קפה חם. החורף הוא תקופה שהכל קצת נעצר והחיים כאילו עוברים להילוך איטי. מצד אחד כייף גדול (אישית, אני מאוד אוהבת את החורף), ומצד שני העצירה הזו יוצרת חסימות שמשפיעות על החיים לשלילה, ובעיקר בהיבט הכספי.

מה עושים? איך אפשר ליהנות מהחורף ועדיין להתחמק מהחסימות?

הנה כמה טיפים –

 • אווררו את הבית – עם כל הכבוד לחורף, אנחנו עדיין בישראל ולא בסיביר. על כל שבוע (הלוואי) של גשם, יש לנו הפוגה של כמה ימים. נצלו את הימים האלו, פיתחו חלונות ותריסים, אפשרו לאור ולמעט רוח להיכנס אל הבית ולהזרים אנרגיות מחודשות לחייכם.
 • תאורה חזקה – החליפו את החשיכה באור, גם אם אינו טבעי. תאורה חזקה ובמיוחד בגוון חמים יכולה "להעלות אנרגיות" וליצור תחליף מלאכותי לאור הטבעי. לאלו מכם שעברו ייעוץ פנג שואי ויודעים היכן ממוקמת אנרגיית השפע בבית, מומלץ להאיר במיוחד את האזור הזה ולהפעיל אותו על ידי אור חזק.
 • צרו תנועה – במקום לשקוע לתוך הכורסה ולהתקבע בחוסר תנועה, כדאי ליצור תנועה וזרימה בבית, בין אם בעזרת הפעלת מכשירים שמייצרים תנועה, כמו מזרקות מים, שעוני מטוטלת, מאווררים, או בעזרת בעלי חיים (כלב/חתול), ובני אדם. גם כאן, אם ידוע לכם מיקומה של אנרגיית השפע, צרו תנועה קבועה מהמקום בו היא נמצאת בבית ואליו. דרך אחת לעשות זאת היא על ידי מיקום תנור חימום באזור של אנרגיית השפע. זה יאלץ אתכם להגיע אל האזור לפחות כמה פעמים ביום לצורך הדלקה וכיבוי, וכך תיווצר תנועה באזור 🙂
 • צבעים – צבעים אינם מסוגלים ליצור אנרגיה או לבטל חסימה, אבל הם כן מסוגלים לתמוך באנרגיה קיימת. אנרגיית השפע בתקופת החורף נמצאת במצב מוחלש ולכן זקוקה לחיזוק. צבעי אש (אדום / כתום) יחזקו אותה ויאפשרו לה לתפקד ולהביא לביתכם שפע כספי. כריות אדומות, מפה כתומה, או תמונה בצבעים אלו, זה כל מה שדרוש, ובתנאי שהמיקום הוא נכון, בהתאם למפה האנרגטית של הבית שלכם.
 • חדשו ורעננו את עיצוב הבית – על מנת לא ליפול לתחושת תקיעות ושגרה, הדבר הטוב ביותר שניתן לעשות הוא לבצע שינויים בבית, גם אם הם מינוריים. אין צורך להיכנס לרכישות ולהוצאות. הרעיון הוא לעשות שינוי במצב הקיים. ארגנו מחדש את הריהוט, החליפו מיקום של תמונות, חדשו אביזרי נוי. צרו לעצמכם בית שונה ממה שאתם רגילים לו ותזכו לתחושה מרעננת של התחדשות.

אני מאחלת לכולנו חורף גשום אך מלא בהזדמנויות! 🙂

למיקסום הטיפים הללו וטיפים נוספים, צרו איתי קשר להזמנת מיפוי אנרגטי של הבית שלכם.

 

 

 

פורסם בקטגוריה Uncategorized | כתיבת תגובה

איזה "ציון פנג שואי" מקבל הבית שלך?

ישנם בתים עם פנג שואי טוב, ישנם בתים עם פנג שואי רע, וישנם בתים עם פנג שואי ככה-ככה. איך תוכלו לדעת איך הפנג שואי של הבית שלכם? אני רוצה להציע לכם מדד, שיסייע לכם להבין את הקשר בין אירועים שקורים לכם בחיים ובין טיב הפנג שואי של הבית שלכם. ה"ציון" הזה של הבית מראה את טיב הפנג שואי של הבית ואת פוטנציאל ההשפעה שלו על הדיירים, כמו גם את היכולת לתקן אותו. חפשו את ציון הבית שלכם ברשימה, בסקאלה שבין 1 ל 10:

ציון 1-2:

אלו הציונים הנמוכים ביותר, שמייצגים בתים עם פנג שואי גרוע ו(כמעט) בלתי ניתן לתיקון. מבחינה אנרגטית, בבתים האלו חסומה אנרגיית השפע לחלוטין וגם אנרגיות חיוביות אחרות אינן זמינות, עקב חסימה או בשל מבנה המפה.

התוצאה – קשיים כלכליים, תחושה של תקיעות, תשישות, עייפות, חוסר מוטיבציה, בעיות גם בתחומי הבריאות והזוגיות, חוסר בשמחה ובאופן כללי, ייאוש שהולך וגדל עם הזמן ועם הצטברות הבעיות שהולכות ונערמות.

הפתרון –  לעזוב את הבית ומהר. ככל שתישארו זמן רב יותר בבית שכזה, כך יהיה לכם קשה יותר לעזוב אותו. הבית "מושך" אתכם איטו למטה וקשה להשתחרר מהכבלים שלו. תיקון פנג שואי אפשרי במקרים מסוימים ומטרתו בעיקר לתת כוחות מינימליים שיאפשרו לכם לעזוב את הבית.

 

ציון 3-4:

גם בתים ששיייכים לקבוצה הזו הם בתים עם פנג שואי לא טוב. מבחינה אנרגטית, אנרגיית השפע חסומה לחלוטין, אך אנרגיות חיוביות אחרות זמינות ומספקות מעט אור באפילה הכללית.

התוצאה – החיים קשים מכל הבחינות ובעיקר בהיבט הכספי. קיימת תחושה שמשקיעים מאמץ בלתי פוסק שלרוב לא מניב פרי, קצת כמו לתת פול גז בניוטרל. מצד שני, לא תמיד רע. לפעמים יש הצלחות קטנות ורגעיות, או אירועים שנותנים תחושה ש – היי, לא הכל גרוע והחיים הם "בסדר". לרוע המזל, המצב החיובי אינו נמשך זמן רב ורוב הזמן החיים קשים ומתסכלים.

הפתרון – יש לחזק את האנרגיות החיוביות הזמינות ולעשות מאמץ להפעיל את אנרגיית השפע. כתוצאה מכך צפויים האירועים הטובים להתגבר והחיים יהיו קלים יותר, אם כי עדיין מדובר בהוצאת הראש ממים סוערים. גם בבתים אלו אני אמליץ לצבור כוחות ולעבור לבית טוב יותר בהמשך.

 

ציון 5-6:

זהו "מעמד הביניים" של הבתים. הפנג שואי שלהם הוא סביר ומאפשר חיים סבירים, אך ללא הצלחות של ממש. מבחינה אנרגטית, אנרגיית השפע אינה חסומה לחלוטין, אך היא מגיעה במידה מצומצמת כמו חדר שירותים, או פינה של חלון. אנרגיות חיוביות אחרות אינן דומיננטיות ובסך הכל הבית הוא "בסדר", אך לא מעבר לכך.

התוצאה – החיים סבירים, יש פרנסה במידה סבירה ואם מקפידים על הוצאות במידה שקולה, אז ניתן להתקיים בכבוד. הבעיה העיקרית היא כאשר ישנם אירועים לא צפויים כמו הוצאות פתאומיות, או כל שינוי פתאומי שמוציא מאיזון. לבית ולגרים בו אין את הכוחות להתמודד עם הבלתי צפוי. הם חיים את ההווה ומחזיקים מעמד, כל עוד השגרה נשמרת.

הפתרון – הפעלה חזקה של אנרגיית השפע תעשה פלאים לבית. הפעלה כזו יכולה להיות על ידי הצבת מזרקה או מאוורר במיקום של אנרגיית השפע, וכן הגדרת פעילות קבועה של בני הבית, שתוודא שאנרגיית השפע מוכנסת אל הבית באופן שוטף. למשל, אצל אחד מלקוחותי התברר שאנרגיית השפע נכנסת בקושי דרך פינת חלון קטן שפונה אל הכביש. הפתרון היה להזיז את החניה להמשך הרחוב על מנת לוודא שכאשר הדיירים מגיעים לבית הם מביאים איתם את אנרגיית השפע באופן אקטיבי. בבית אחר, שאנרגיית השפע שבו הגיעה מחדר שירותים, הפתרון היה בהשארת דלת השירותים פתוחה והצבת מזרקה קטנה בחדר השירותים עצמו. השיפור, בשני המקרים ובמקרים נוספים, היה מיידי!

 

ציון 7-8:

זהו "מעמד הביניים הגבוה" של הבתים. הפנג שואי כאן הוא טוב ואפילו מאוד. מבחינה אנרגטית, אנרגיית השפע נכנסת לבית מחלון משמעותי (כמו סלון או מטבח), אך אנרגיות חיוביות אחרות לא דומיננטיות לגמרי.

התוצאה – החיים בבית טובים בהחלט, אך לא בכל המישורים. בדרך כלל המצב הכספי הוא טוב והקריירה יציבה, אך תחומי חיים אחרים נפגעים, כמו בריאות או מערכות יחסים. הפגיעה אינה אנושה, אך מפריעה לשלמות החיים. למשל, בית שהמצב הכלכלי שבו הוא טוב, אך בני הזוג מרבים לריב ביניהם.

לעתים, הבעיה אינה בחוסר דומיננטיות האנרגיות החיוביות, אלא בדומיננטיות יתר של אנרגיות שליליות. במצב כזה, תחומים מסוימים יהיו פגיעים. למשל, דומיננטיות של אנרגיית החולי בחדר השינה, עלולה להוביל לחולי מוגבר בבית. דומיננטיות של אנרגיה שלילית אחרת עלולה לגרום לכך שהמצב החברתי של המשפחה ייפגע וחברים "ייעלמו".

הפתרון – לאתר את מיקום האנרגיות החיוביות ולהפעיל אותן, במקביל לחיזוק נוסף של אנרגיית השפע. הפעלת האנרגיות החיוביות נעשית בדיוק כמו שמפעילים את אנרגיית השפע – מזרקה, מאוורר, ובאופן כללי – תנועה. מנגד, אם ישנן אנרגיות שליליות דומיננטיות, יש לנטרל אותן. הנטרול משתנה מאנרגיה אחת לשניה, אך לרוב הוא יכלול תיקוני צבע למיניהם, או השמעת צליל מתכתי בעזרת פעמון, באזור שבו נמצאת אותה אנרגיה שלילית.

 

ציון 9-10:

אם אתם גרים בבית כזה, זכיתם בפיס של הפנג שואי! מדובר בבתים שהם הדובדבן על הקצפת של הבתים. מבחינה אנרגטית, גם אנרגיית השפע וגם אנרגיות חיוביות אחרות נכנסות בצורה אפקטיבית וחזקה אל הבית, ויוצרות סביבה תומכת וחיובית.

התוצאה – הכנסה כספית גבוהה, הצלחות בכל היבט, זוגיות טובה, בריאות חיובית, חברים רבים, בילויים ובאופן כללי – החיים מחייכים מכל פינה!

הפתרון – אין צורך לשנות דבר! תמשיכו ליהנות מהחיים.

 

האם מצאתם לאיזו קבוצה שייך הבית שלכם? ספרו לי בתגובות!

פורסם בקטגוריה Uncategorized | עם התגים , , , , , , , , , , , , , , | כתיבת תגובה

איך דאגתי שאנרגיית השפע תגיע לפינת העבודה הביתית

דנה (שם בדוי) ביקשה ממני לבדוק את הפנג שואי של הבית שלה ובמיוחד את פינת העבודה. לאחרונה היא ביצעה מספר שינויים בבית, לאחר שהבן שלה התחתן ועבר לגור בבית משלו, והעבירה את פינת העבודה הצפופה שהיתה לה אל חדר השינה שהתפנה. כעת היא נהנית מחדר עבודה מרווח, מטופח, אבל…. לא מכניס כסף 😦

דנה עוסקת באימון אישי ומתמקדת במיוחד במתן אימון לאנשים בתחום הקריירה. לדבריה, מאז שהעבירה את פינת העבודה לחדר, מספר המתאמנים החדשים שלה ירד מאוד והתחושה הכללית היא ש"החדר יפה אבל לא אופה". ואכן, החדר נראה יפה מאוד. דנה השקיעה רבות בעיצובו ושמה לב לכל פרט ופרט. כל זה כמובן אינו מועיל, אם לא מגיעים לקוחות.

מה התגלה בבדיקה שלי?

מיפוי אנרגטי של הבית הראה שפינת העבודה הקודמת מוקמה באזור שהוא מעין מסדרון מורחב ונמצא בין החדרים. אמנם צפוף ונמצא במעבר, אבל גם קרוב לחלון שממנו מגיעה אנרגיית השפע.

לעומתה, החדר אליו עברה פינת העבודה מכיל אנרגיה מצוינת, שמעודדת אומנות ויצירתיות, אך הוא מרוחק בהרבה מהחלון המדובר ולכן אנרגיית השפע אינה מגיעה אליו כלל. התוצאה היא, שאנרגיית האומנות באה לידי ביטוי בהפיכת החדר ליפה ולאסטטי, אך חוסר באנרגיית השפע בא לידי ביטוי באי כניסת לקוחות חדשים ואי כניסת כספים.

מה הפתרון שהצעתי?

האפשרות להחזרת פינת העבודה למקומה הקודם לא היתה אהובה על דנה, בלשון המעטה. אחרי שהשקיעה כל כך הרבה ביצירת החדר החדש, ואחרי שהתנסתה בנינוחות שבשטח המרווח, היה לה קשה לחזור אחורה לפינה הצפופה הקודמת. היה צורך בפתרון יצירתי יותר.

בעבר כבר כתבתי על "מסלולי ההליכה" שאני נוהגת לעשות בבתים, והמקרה הזה התאים לכך במדויק. היה צורך ליצור מסלול הליכה מהחלון שמכניס את אנרגיית השפע אל חדר העבודה.

הפתרון הגיע בדמות מתקן תמי4, שהתאים מאוד גם מבחינת אופן ההתנהלות של דנה וגם מבחינת הפעלה אנרגטית. התברר, שלפני כל אימון, דנה מביאה כוסות שתיה לה ולמאומנים שלה. מתקן תמי4 שלה הוצב במטבח, אבל ההמלצה שלי היתה להציב אותו ליד החלון שמכניס את אנרגיית השפע. המיקום החדש הזה איפשר לדנה ללכת לפני כל אימון אל המתקן ולהביא מים אל חדר העבודה. זה התאים מאוד לנוהג שלה ואיפשר גם את הבאת אנרגיית השפע "על הדרך". ביצוע הפעולה הזו כמה פעמים ביום, ווידא  שאנרגיית השפע תהיה פעילה מאוד ותגיע אל תוך חדר העבודה, שם ייעשה איתה שימוש אקטיבי.

בנוסף, הפעלה של מתקן המים יוצרת בועות ותנועה, כך שהמתקן משמש כמו סוג של מזרקה. הפעילות הזו ותנועת המים מפעילות את אנרגיית השפע ומחזקות אותה.

[הערת אגב חשובה – אם יש לכם מתקן תמי4 שכזה בבית, חשוב לבדוק היכן הוא מוצב, כי הפעלה שלו מפעילה את האנרגיה המקומית. אם זו אנרגיית השפע, אז זה מצוין, אבל אם זו אנרגיה שלילית שמעודדת חולי, למשל, אז זה כמובן הרבה פחות טוב ויש להעביר את המתקן למקום אחר.]

התוצאה

כמאמנת אישית, דנה לקחה על עצמה ליישם במדויק את ההמלצה הזו וגם המלצות אחרות שלי. היא ניגשה לנושא במרץ וביצעה את כל השינויים במהירות שיא של שבוע!

כבר במהלך השבוע הזה, התקבלו כמה טלפונים ממאומנים חדשים וזרם הטלפונים המשיך ואף התחזק בהמשך. לאחר כחודש בערך, סיפרה דנה שכמות הלקוחות החדשים שלה חזרה למצב הנורמלי הקודם ואף עברה אותו. היא התחילה לשאול בעדינות אם "מותר לה" לכבות לפעמים את מתקן התמי4 כדי להרגיע את אנרגיית השפע 🙂

יש לכם פינת עבודה ביתית שלא מניבה את התוצאה הכספית הרצויה לכם? אולי גם אצלכם בבית ניתן ליצור חיבור אנרגטי שישפר את המצב? צרו איתי קשר ואשמח לסייע גם לכם.

פורסם בקטגוריה Uncategorized | כתיבת תגובה

מחשבות של מלחמה + טיפים

בימים טרופים אלו, כשהמדינה עדיין בסוג של מלחמה (או מבצע. לא ממש משנה…), אין לי ממש חשק להמשיך ו"להטיף" פנג שואי, אבל כן עלו בראשי כמה נקודות מעניינות שקשורות למצב הלא פשוט שאנו עדיין בתוכו, ויכולות לסייע לכם.

במהלך החודש האחרון העליתי לדף הפייסבוק שלי את הנקודות האלו בשילוב טיפים שלי, והנה הם כאן במרוכז לתועלתכם.

חזית

כשחמאס יורה טיל מעזה לחיפה, זה אומר שנפתחה חזית דרומית או צפונית?

וזה מביא אותי לחשוב למה כל כך קשה לזהות חזית של בית.
למעשה, זה לא קשה בכלל. בתנאי…. שהבית הוא מאוד פשוט.
אם הבית הוא מרובע שרק צד אחד שלו כולל חלונות גדולים, שפונים לנוף פתוח, אז אין בכלל שאלה איפה החזית. כל בר דעת יודע לזהות אותה מיד.

א-ב-ל, כאשר הבית הוא מאורך מאוד, או שיש לו הרבה חלונות ביותר מאשר צד אחד, או שהבית זוויתי, או שהבית מורכב מכמה ריבועים, או שהפתחים לא פונים לנוף פתוח, או…., או…, או….. במצב כזה, קשה לאתר את החזית של הבית וצריך הרבה ניסיון על מנת להצליח במשימה.

רוב הבתים שנבנים היום הם מהסוג השני, וזו אחת הסיבות העיקריות לכך שיעוצי פנג שואי רבים נכשלים בהבאת תוצאות – הם פשוט טועים בחזית.

הטיפ היחידי שאני יכולה לתת לכם הוא לבחור יועץ מקצועי ומנוסה מאוד.

חרדות

במצב הביטחוני הנוכחי, זה דיי "טבעי" לסבול מחרדות, במיוחד אם אתם גרים בישובי קו העימות.
אבל ישנם אנשים, ובמיוחד ילדים, שסובלים מחרדות גם בתקופות רגועות ולכאורה ללא סיבה נראית לעין. הם לא ישנים טוב בלילה וסובלים מסיוטים.

מדוע זה קורה?
מבחינה אנרגטית, שינה ליד אנרגיה מס' 6 ובעיקר כאשר היא מגיעה יחד עם אנרגיה מס' 1, עלולה לגרום לחרדות, במיוחד אצל ילדים.
הצירוף האנרגטי 6-1 נחשב בד"כ לצירוף חיובי שמעודד הצלחה בקריירה, ריכוז ועוד. הצד השלילי של הצירוף הזה, ידוע פחות.

מה עושים?
שימוש מוגבר בצבעי ירוק באזור המיטה, ובעיקר באזור ראש המיטה, עשוי להקל על הבעיה. למשל, סדין ירוק, תמונת נוף ירוקה מעל ראש המיטה וכד'.

שימו לב! הפתרון הזה יעבוד רק אם אכן החרדות נובעות מהבעיה האנרגטית הזו בחדר. לבעיות אחרות ישנם פתרונות אחרים, כמובן.

זוגיות ומערכות יחסים

אז הפסקת אש או שממשיכים בירי?

עצוב, אבל יש בתים שמתנהלים ככה שנים.
מתווכחים, צועקים, רבים ואז…. שקט מתוח.
עד הפעם הבאה.
במקרים מסוימים זה מוביל לגירושין.
במקרים אחרים, ממשיכים לחיות ככה שנים ארוכות.
וכאשר הוויכוחים כוללים גם את הילדים, אז בכלל "שמח" בבית!

למה זה קורה?
ישנם כמה סוגי אנרגיות וכמה צירופים אנרגטיים, שעלולים לגרום לחוסר מנוחה, וכחנות, "פתיל קצר", חוסר סבלנות, היפראקטיביות, תחרותיות וכו'. כל אלו, מובילים דיי בקלות למריבות בבית, בין בני המשפחה שמושפעים מהאנרגיות האלו.

מה עושים?
הפתרון הוא דווקא פשוט מאוד ויעיל – צבעי אש (אדום/כתום) "ירככו" ויחלישו את הפוטנציאל הזה בבית. יש למקם צבעי אש במיקום שבו נמצאת האנרגיה או הצירוף האנרגטי הזה, בהתאם למפה האנרגטית של הבית.
שימו לב!!! מיקום צבעי אש במקום לא נכון, עלולה להפעיל אנרגיות שליליות אחרות בבית (!!)

טיפים כלליים

(עוד) הפסקת אש נכנסה לתוקף, וזה זמן מצוין לתת לכם כמה טיפים קצרים –

 • אם יש לכם ילד שמתעקש לישון במיטה שלו הפוך (עם הראש לכיוון של הרגלים), סביר להניח שיש לו אנרגיה של חולי בחדר והוא מנסה לברוח ממנה. זה קורה לרוב אצל ילדים צעירים מאוד, אבל נתקלתי בזה גם אצל בני נוער. הפתרון – להעביר את הילד לחדר אחר אם אפשר, או להעביר את המיטה לקיר אחר, או לנסות ולנטרל את ההשפעה ע"י הוצאת כל צבעי האש מהחדר והפיכת החדר לצבעוניות בסגנון היי-טקי (לבן, אפור).
 • אם יש לכם בבית פינה שבה בד"כ יש ויכוחים (למשל, כל פעם שיושבים בסלון, מתחילים לריב, או כל פעם שיושבים לאכול יחד….), שימו בפינה הזו פריט בולט בצבעי אש. הצבע ירגיע קצת את הרוחות.

ולסיום…..

נגד המלחמה, שום פנג שואי לא יכול לסייע, שום טיפ לא יוכל לעזור. כל שנותר לעשות הוא להסתמך על החוזק הפנימי, ולזכור שאין כוח בעולם שיכול להתגבר על כוחו הפנימי של האדם.
מאחלת לתושבי הדרום ובעצם, לכל תושבי ישראל, שישובו ימים של שקט במהרה!

 

 

פורסם בקטגוריה Uncategorized | כתיבת תגובה

מהי הסיבה העיקרית לאבחון פנג שואי שגוי?

תשמעו, זה נושא קצת כאוב. הרי בעידן האינטרנט, אין בעיה לאתר מידע, ואפילו מידע מעמיק בכל נושא שהוא. גם בפנג שואי. אני עצמי פרסמתי לפני כמה כשנה "מדריך לתכנון בית חלומותיך" ובו הסברתי צעד אחר צעד איך לבנות את המפה האנרגטית של הבית ואיך לנתח אותה.

אז איך זה שאנשים מאתרים מידע, משקיעים זמן רב בקריאתו, חלקם אפילו לוקחים קורסים, ולמרות זאת, התוצאה היא שהפנג שואי שהם עושים הוא שגוי לגמרי?

 

הסיבה העיקרית לכך היא זיהוי שגוי של חזית הבית, והנה ההסבר:

אחת השיטות המתקדמות ביותר בפנג שואי היא שיטת הכוכבים המעופפים (9 כוחות אנרגטיים הפועלים על הבית).

בעוד שלגבי השיטות האחרות ישנם חילוקי דיעות בנוגע למידת השפעתן על חיי הדיירים, הרי שלכוכבים המעופפים יש הוכחות ברורות בנוגע לאופן ומידת ההשפעה שלהם. דיי להציב מזרקה במקום מסויים בבית, כדי לחוות על בשרכם (לטוב או לרע) את השפעתם של הכוחות האלו. עד כדי כך השפעתם חזקה, שישנם יועצי פנג שואי שלא ממליצים להפעיל מזרקות כלל, פשוט מכיוון שהם חוששים מתוצאות הפעולה.

 

יצירת מפה של כוכבים מעופפים לבית היא עניין פשוט למדי ודורש שני נתונים בלבד:

 1. מועד בניית הבית.
 2. מעלת החזית שלו (מדידה במצפן).

מכאן כל מי שקרא ספר או שניים בתחום יכול להרכיב את המפה ללא כל קושי ואפילו לנתח אותה באופן בסיסי.

כביכול, לא נשמע מסובך, נכון? אז זהו, מסתבר שזה גם לא כל כך פשוט.

 

נניח שהתגברתם על העניין הטכני של המדידה במצפן (עניין שחלק מהאנשים מוצאים אותו…מאתגר).

עדיין, איזה צד של הבית נקרא "חזית"?

בקורס בסיסי בפנג שואי מגדירים את המונח "חזית" כ: הצד הכי פעיל של הבית, הכי יאנגי.

יופי! ומה זה אומר?

בהסבר יותר מפורט נהוג לבחון בכל צד של הבית את צ'י השמיים (אור, רוח), צ'י האדמה (כבישים, רכבים) וצ'י האדם (תנועת האנשים אל הבית). בבית האידיאלי, נמצא שיש צד אחד שבאופן בולט יש בו יותר תנועה של רכבים, יותר תנועה של אנשים, יותר אור ורוח. יתר הצדדים שקטים יותר.

 

הבעיה היא שהבית האידיאלי הזה לא ממש קיים. האדריכלות היום הרבה יותר יצירתית, הבתים פחות "משעממים" ובשורה התחתונה, כמעט בכל בית תמצאו לפחות שני צדדים שעונים על ההגדרה "הכי פעיל".

לדוגמא, בתים רבים בנויים כך:

מצד הכביש (צ'י אדמה) מגיעים האנשים אל דלת הכניסה (צ'י אדם), אבל הסלון והחלונות הגדולים, המכניסים צ'י שמיים, נמצאים דווקא בצד המנוגד ויוצאים לגינה רחבת ידיים, שמרוחקת משאון הכביש.

אז איזה צד הוא ה"חזית"? האם צד הכביש? או אולי דווקא צד הגינה?

בדירות, המצב לא פשוט יותר.

האם לדירה יש חזית עצמאית משל עצמה? נניח…הצד של המרפסת, אם יש, או החלונות הגדולים?

או שמא חזית הדירה זהה לחזית הבניין, ואז דירה עורפית היא בעלת חזית שאין לה שום פתח לכיוונה?

 

אז מה עושים? איך קובעים את החזית הנכונה?

אני חושבת שהבעיה מתחילה מכך שמנסים לקבוע או להגדיר את החזית ומשתמשים בקביעה הזו כבסיס לכל הניתוח האנרגטי של הבית. במצב כזה, אם נעשתה טעות בהגדרה הראשונית, כל הניתוח שגוי.

הבעיה העיקרית בשיטה הזו היא שהטעות עלולה לא להתגלות לעולם. הלקוח יבצע את ההמלצות וכאשר השינוי המיוחל לא יגיע, לרוב הוא לא יחשוב שהיועץ טעה, אלא יאשים את הפנג שואי כמשהו שפשוט לא עובד.

 

בעיני, הדרך הנכונה היא לאבחן את החזית בהתאם להתנהגות החיים בבית. כלומר, יש לבנות כמה מפות שצריך ולבחון כל אחת מהן בהתאם לסיפור החיים של המשפחה.

נכון, זו עבודה רבה יותר וקשה יותר וגם צריכים להיות מאוד מדויקים וזהירים בתחקיר, אבל ההבדל הוא פשוט בתוצאות. אגב, השיא האישי שלי עומד על בניית 12 מפות אפשריות לבית אחד! 🙂  טוב, זה באמת היה מקרה מיוחד…

 

בכל אופן, אפשר להיכנס לבית, ליצור מפה לפי הצד ש"החלטנו" שהוא החזית, לספר סיפור יפה ולהקסים את הלקוח, לתת המלצות, לקחת כסף וזהו. אם הצלחנו או לא, זה בעיקר עניין של מזל.

אבל, אפשר גם אחרת. לעשות את העבודה בצורה מקצועית, מדויקת ונכונה ולהביא לתוצאות אמיתיות ולשינוי בחיים.

 

פורסם בקטגוריה Uncategorized | כתיבת תגובה

הסיפור על משפחת שלג ותשעת הגמדים (אגדה מעודכנת)

(הדמויות והעלילה דמיוניים, אבל מתרחשים בכל רגע נתון בכל בית ובית)

 

היה היו תשעה גמדים שחיו בצוותא בבית אחד.

בכל יום, נהג "ראשון" לשבת, לקרוא ספרים וללמוד. הוא אהב להתבודד ועשה כל שביכולתו כדי להתרכז ולהתעלם מהפרעותיו של "שני". "שני" חשב שהוא רופא ונהג לבדוק את יתר הגמדים ולהמליץ לכל אחד על תרופה מתאימה. "ראשון" יכול היה להישבע ש"שני" גורם לו להיות יותר חולה מאשר בריא.

"שלישי" אהב להתחרות בכולם ולהראות שהוא יותר טוב בכל דבר. הוא ניסה להפריע ל"רביעי", שהיה עסוק בעבודות יצירה ובטיפוח חדר השינה. בכל פעם ש"שלישי" התקרב ל"רביעי", החלה מריבה בין השניים.

"חמישי" חשב שהוא המנהיג של הבית ולכן נהג להסתובב ולדרוש מכולם להשתחוות אליו.

"שישי" התייחס אליו בביטול, כי הרי היה ברור לכולם שהוא המנהל ולכן הוא התפנה להחליף מילים נחרצות עם "שביעי", שהיה פטפטן גדול ו"שישי" רצה להעמיד אותו על מקומו ולהפסיק את הרכילות שהוא מפיץ.

"שמיני" ישב בצד ופקח עין על כולם. למעשה, הוא הגמד האחראי, אבל הוא נוהג לתת לאחרים חופש פעולה, כל עוד הם לא מגזימים. אחרי הכל, פרנסת המשפחה תלויה בו ואין לו זמן למשחקים מיותרים. הוא אוהב לשבת ליד החלון וליהנות מאור השמש.

"תשיעי" אהב את כולם ונהג לסייע לכל מי שהיה זקוק לעזרה. הוא שימש גם כיד ימינו של "שמיני" וכולם ידעו שכש"שמיני" יפרוש, "תשיעי" ימלא את תפקידו.

 

חיי המשפחה עברו עליהם בשגרה וללא הפרעות מיוחדות, עד שיום אחד נכנסה לבית משפחת שלג והתמקמה בו כבתוך שלה.

הגמדים היו מזועזעים! אם "שמיני" לא היה עוצר בעדם, הם היו עושים הכל כדי לגרש את הפולשים החצופים, אבל "שמיני" שכנע אותם שיש מקום לכולם (ובינינו, בעל המאה הוא בעל הדעה וליתר הגמדים פשוט לא הייתה ברירה).

משפחת שלג מנתה אמא, אבא ושתי ילדות חמודות.

מר וגב' התמקמו להם בחדר השינה, בדיוק על המיטה האהובה על "שלישי", שכבש את כעסו וזז קצת הצידה.

הילדות השתלטו על הסלון וקפצו על הספות, למורת רוחו של "ראשון" שבדיוק התעמק בספר מרתק על פילוסופיה מודרנית.

 

בימים הבאים, נכנסה משפחת שלג לשגרת יומה ועשה רושם שהיא פשוט לא רואה את הגמדים.

גב' שלג החלה לקשט את הבית ולתלות וילונות. ל"שמונה" ההמום לא היו מילים בפיו כשהיא כיסתה את החלון שלו בוילון וחסמה את קרני השמש האהובות עליו. מרוב הלם, הוא הפסיק את עבודתו.

"רביעי", לעומת זאת, היה מרוצה מאוד. הוא התיישב על כתפה של גב' שלג ונתן לה עצות חשובות בתחום עיצוב הבית וטיפוח הפנים.

עוד זמן עבר ו"שני" החליט לשוחח עם הדיירים החדשים על בריאותם. הוא דרש לבצע סדרת בדיקות מקיפה, אך נראה היה שמשפחת שלג לא מתייחסת אליו. "שני" כעס מאוד והחליט להתיישב על כתפה של הבת הגדולה ולשכנע אותה בנחיצות הבדיקות.

מרוב מחשבות על הנושא, הבת הגדולה חלתה ולשמחתו של "שני", נאלצה לפנות לטיפול רפואי.

"שמיני" ראה כל זאת ממקום שבתו, אבל הוא היה חלש מכדי להגיב. "תשיעי", עוזרו הנאמן, ידע שקרני השמש יחזירו לו את הכוח הדרוש, אבל הוא פשוט היה נמוך מכדי להסיט את הוילון.

"שלישי" ראה ש"שמיני" חלש והחליט לנצל את המצב. הוא התיישב על כתפו של מר שלג והחמיא לו ללא הרף על כמה שהוא מנהל מוצלח, בעל מסור ואבא למופת.

כשהגיע מר שלג הביתה וראה את בתו החולה ואשתו העסוקה בתליית תמונה נוספת, הוא כעס מאוד וטען שגב' שלג עסוקה כל כך בסידור הבית עד שלא שמה לב לבת החולה.

גב' שלג לא נשארה חייבת וטענה שמר שלג עסוק כל כך בעבודתו והוא כמעט ולא נמצא בבית. "במצב כזה", היא טענה, "אולי אמצא לי מאהב צעיר ויפה תואר, כפי שמגיע לי".

"שמיני" התכווץ במקומו בתחושת אשם. הוא ידע שמר שלג חייב לעבוד קשה, כי הוא – "שמיני" – לא עובד בכלל וכל עול הפרנסה נופל על כתפיו של מר שלג.

 

ככל שחלף הזמן, הלך המצב בבית והתדרדר. זה לא קרה ביום אחד וגם לא בחודש, אבל עם הזמן, משפחת שלג כבר לא הייתה המשפחה האוהבת שנכנסה לבית.

הגמדים היו מרוצים מאוד. מזימתם לגרש את הפולשים החלה להצליח ו"שמיני" היה מנוטרל לחלוטין. אם לא יהיה שינוי בתוכנית, תאלץ משפחת שלג לעזוב את הבית.

 

האם יהיה שינוי? זה תלוי במשפחת שלג, ברצון ובעוצמה הפנימית שלה.

אם המשפחה חשובה להם, הם יחפשו את הדרך לשיפור המצב. אולי ילכו לייעוץ זוגי, אולי יחליטו לעבור לבית אחר ואולי רק יזמינו יועץ לענייני גמדים שיסיט את הוילון וייתן ל"שמיני" את זריקת המרץ לה הוא זקוק 🙂

 

ומה קורה אצלכם בבית? האם הגמדים בשליטה או שגם אתם נדחפים לכיוון הלא רצוי לכם?

אם אתם רוצים לאתר את הגמדים בבית שלכם ולהחזיר את השליטה לידיים שלכם, צרו איתי קשר.

 

 

פורסם בקטגוריה Uncategorized | כתיבת תגובה